Dračí lodě

Akce dračích lodí spojených s naším klubem KVS Praha.

Už 2.ročník etapového soustředění Velkých Holek KVS Praha proběhl ve začátku května 2015.Členky nejstarší veteránské ženské posádky v ČR odstartovaly na první etapu, která měřila 23 km z Týna nad Vltavou a svou dračí dvacetimístnou loď zakotvily v Podolsku.

Druhá etapa, měřící necelých 30km, vedla z Podolska do Víru. Během plavby bylo několik zastávek na doplnění energie a kulturu na hradě Zvíkově a Orlíku. Ve třetí etapě, kdy ženy a jednoho muže na pádle doplnily další členky klubu, bylo technickou zajímavostí převezení dračí lodě přes hráz Orlické přehrady. Nutno říct, že převoz lodi dlouhé 12,5m se poprvé zde uskutečnil při premiéře splutí Vltavy na dračí lodi Velkými Holkami vloni. Po zdýmnutí Kamýku končila 40km etapa v Cholíně.

Předposlední etapa měřila 38km se zastávkou v Živohošti a dojetím na Slapy. Zde převoz lodi kolem přehradní hráze traktorem na vleku pro malé lodě. Mezi Slapy a Štěchovicemi si posádka užívala nádherné scenérie bývalých Svatojánských proudů, zdýmla Štěchovice a etapu zakončila v kempu Měchenice.

Poslední, nejkratší, jednadvacetikilometrová etapa mířila z Měchenic na Vraný, po zdýmnutí pak čekaly Modřany a zakotvení v KVS s poděkováním neúnavné organizátorce Jarmile. Celkem ujeto 150km, jelo se na Dračí lodi Velkých Holek s 15-18 pádlujícími ženami, které doplňoval 1 muž na pádle a kormidelník. Většinu trasy vezla loď i osobní věci účastníků, milým doprovodem byl seakajakista František, který pořídil bohatou fotodokumentaci.

VM.

Přihlášení

 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1