Vodní turistika

Akce vodní turistiky v KVS Praha

Zpráva týmu dračích lodí KVAS Oldies a vodní turistiky pro rok 2013

Ve veteránské kategorii jsme stále jedni z nejlepších ale výborné výsledky máme i v kategoriích bez rozdílu věku. Ve Štěchovicích jsme byli druzí, dobře jsme si zazávodili v jarním Dračím zívání, podzimních Tragicky dlouhých tratích, Jablonci, Písku, s našimi Velkými Holkami v mixu v Sedlčanech a v Berouně. Část naší posádky se zúčastnila závodů Rotary Klubu v Praze.

Mladší část posádky se zúčastnila ve společenství s posádkou Kojetína Mistroství Evropy v britském Nothinghamu a získali stříbrnou medaili v kategorii Grand Dragons (GD) 50+ na 200 metrů a s ženami z našich Velkých Holek zlaté medaile v kategoriích GD mix 200, 500 s 2 000 metrů. V letošním roce budeme opět pilně trénovat. Zúčastníme se tradičních závodů, navíc tří pohárových závodů. Vrcholem bude naše účast na Mistrovství světa dračích lodí v maďarském Szegedu v kategorii Great Grand Dragons 60+. Uvažujeme o účasti na ME klubových posádek v Hamburku.

Vodní turistiku provozuje v Kvasu již jen pár členů, nejčastěji ve spolupráci s turisty sousední Slavie. Realizovali jsme v květnu oblíbený cyklistický výlet do Rakouska a v zimě několik sobotních výletů na běžky.

Jiří Císler, kapitán družstva KVS Oldies - mužů, veteránů

Akce vodní turistiky pro rok 2012

V roce 2011 se akce vodní turistiky konaly individuálně. V programu činnosti na rok 2012 jsou vypsány akce podle termínové listiny vodní turistiky. Podrobný kalendář organizovaných akcí vodní turistiky je k disposici v časopise Hydro, který je možné přečíst v klubovně KVS Praha. Sportování našich členů, převážně seniorů jsme jako každým rokem doplnili velmi oblíbeným květnovým cyklistickým zájezdem do Rakouska a v zimě 2010 / 2011 šesti sobotními zájezdy na běžky. V této činnosti budeme pokračovat i letos.

Jiří Císler, družstvo vodní turistiky

Akce vodní turistiky pro rok 2011

Je nutno konstatovat, že družstvo turistiky v posledních letech postupně omezuje svoji činnost. Stávající členové stárnou, chybí mládež a v KVS není osoba, která by činnost družstva aktivizovala. V roce 2010 se všechny akce vodní turistiky konaly individuálně. Tradičně jsme byli v květnu v Rakousku na cyklistickém výletu a v zimní sezoně jsme zorganizovali sobotní výlety do českých hor na běžky. V programu činnosti na rok 2011 jsou vypsány akce podle termínové listiny vodní turistiky. Podrobný kalendář organizovaných akcí vodní turistiky je k dispozici v klubovně, v časopise Hydro.

Jiří Císler, družstvo vodní turistiky

Akce vodní turistiky pro rok 2010

V roku 2009 nás postihla ztráta zakladatele a dlouholetého vedoucího, neúnavného a obětavého organizátora naší činnosti Pepy Egermaiera. Pepa z našich myslí nikdy nevymizí. Čest jeho památce!

V programu činnosti na rok 2010 jsou vypsány akce podle termínové listiny vodní turistiky. Podrobný kalendář organizovaných akcí vodní turistiky je k disposici v klubovně KVS Praha v časopise Hydro. Přemýšlíme a uvítáme jakoukoli iniciativu členů, vedoucí ke zintenzivnění činnosti družstva v našem klubu v tradičním a tak krásném sportu, jakým je vodní turistika.

Jiří Císler za družstvo vodní turistiky

Akce vodní turistiky pro rok 2009

V programu činnosti na rok 2009 jsou vypsány akce podle termínové listiny vodní turistiky. Podrobný kalendář organizovaných akcí vodní turistiky je k disposici v klubu. Sportování doplňujeme i dalšími aktivitami jako je několikadenní oblíbený cyklistický zájezd do Rakouska a několikrát za zimu jezdíme společně na jednodenní zájezdy na běžky.

Pepa Egermaier a Jiří Císler za družstvo vodní turistiky

Přihlášení

 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1