O víkendu 26. - 27.9 2015 jsme se zúčastnili již 13. ročníku pražských závodů Velká cena Sparty, které se konaly na Branické louce. Závodilo se na tratích 200m a Míle. Za náš oddíl se zúčastnilo široké spektrum závodníků, od nejmladších benjamínků až po nejstarší veterány.

Sobotní závody na 200m proběhly za přijatelného počasí. Už ti nejmladší závodníci si vyzkoušeli systém závodění s rozjížďkami, takže postup do finále pro ně nebyl jednoduchý. I tak se umístili na dobrých pozicích. Starší závodníci využívali možnosti závodění za několik kategorií a nasbírali tak také dobrá umístění a medaile. Naši závodníci díky svým výkonům vybojovali krásné 3. místo v celkovém hodnocení za sobotní závody. Na 2. místě se umístil pořádající oddíl Sparty a na 1. místě tým ze Slovenska. Závodníci, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi nejen krásné medaile, ale také věcné ceny, od sponzorů těchto závodů. Vyhlašování bylo tradičně zakončeno krásným ohňostrojem.

Nedělní závody na míli se jeli za krásného slunečného dne. Závodilo se již od 9 hodin, jak v singlových tak i deblových kategoriích. Trať měla dvě otáčky, což pro nejmenší závodníky na deblkajacích a deblkanoích nebylo jednoduché, ale skvěle se se závodem poprali a umístili se na dobrých pozicích. Nedělní závody byly kratší než sobotní a tak se na konci všech závodů našel čas na vyhlášení pražských závodů pořádané pořádajícím oddílem Spartou Vlajka Prahy. Těchto malých závodů se za celý uplynulý rok odjelo 5, závodilo se na trati 2km a 5km. Nejlepší závodníci, kteří odjeli všechny závody, si odnesli krásné poháry. I v tomto vyhlašování byl náš oddíl velice úspěšný. V několika kategoriích jsme nedali šanci jiným oddílům a stupně vítězů jsme bezkonkurenčně obsadili.

Všem našim závodníkům za krásné výsledky a medaile gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů.