Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

Velký holky KVS Praha si splnily velký sen a zažily tu nádhernou atmosféru slavného festivalu Vogalonga pořádaného na záchranu Benátek.

V neděli  5.6.2022 to byl už 46.ročník, který je velkou oslavou výjimečnosti tohoto města. Festivalu se zúčastní více než 7000 veslujících a pádlujících na 1750 plavidlech z celého světa. Velký holky měly číslo 1667.

Startuje se ránou z děla od Náměstí sv.Marka. Různá plavidla na těsno kam se podíváš. Jede se po moři, laguně kolem Lida k ostrovu Burano, pak kanálem přes Murano a zase přes moře k vjezdu do Canal Grande a do cíle u Dóžecího paláce. Celkem 32 km. Holky předvedly úžasný výkon a odměnou jim byl potlesk diváků, kteří lemovali nábřeží a mosty a jejich volání „Bravo“.

Nedělnímu zážitku předcházely sobotní závody dračích lodí na 200m. Dračí holky a kormidelník Fany statečně bojovali s velkými vlnami od motorových lodí (už víme, proč se koná festival na záchranu Benátek).  Velký holky vyhrály a odměnou byly nejen medaile a trička, ale hlavně zapůjčení dračí lodi na nedělní festival.

Celý víkend nám přinesl úžasný a neopakovatelný zážitek.

zapsala kapitánka Olga Křivská

Přihlášení

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1