Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

KVS PRAHA slaví 97. výročí založení...virtuálně :-(

 

Ahoj závodníci s pádlem v ruce a všichni příznivci KVS Praha! 

Na základě současných mimořádných opatření vlády ČR a zákazu sportovních akcí jsme nuceni letošní úvodní závod sezóny 39. ročník Memoriálu Dr. Karla Popela přesunout na jiný termín, který zatím hledáme.
Tento víkend se u nás v loděnici akce bohužel konat nebude, ale můžete si připomenout významnou osobnost kanoistiky a světové sportovní diplomacie Dr. Karla Popela, na jehož počest se závod každoročně koná!

Letos to v sobotu 17.4.2021 mělo být přesně v ten den, kdy náš klub KVS Praha slaví 97. výročí svého založení!

Takže vše nejlepší KVASU a připijte si s námi alespoň virtuálně.
Slibujeme, že jak jen to půjde, oslavíme to u nás v loděnici reálně!
🎂 🍻🍾🥂🎇🤩

Kdy už budeme smět otevřít?

S napětím očekáváme, jak se s ohlašovaným návratem dětí do škol upraví také podmínky pro sportování děti, ale i dospělých a tím i opětovné tréninky v naší loděnici. 🤔
Zatím není nic jistého, ale v tomto týdnu proběhne jednání na ČSK a vláda snad vydá oficiální nařízení, které podmínky upraví.
Vedení KVS Praha podle toho v pondělí 12.4.2021 rozhodne o režimu provozu na další období a obratem vás budeme informovat.
Do té doby musíme dodržovat aktuální podmínky a omezení. 😷😕
Díky za pochopení a trpělivost.
Moc se těšíme, až budeme moci zase otevřít! 🙏🛶

Jarní dopis členům KVS PRAHA 2021

Ahoj všem členům KVS Praha!

Zdravím vás tradičním jarním dopisem v roce 2021 před začátkem již 97. sezóny od založení našeho Klubu vodních sportů, která ale bohužel tradiční není…

 Jarní dopis členům KVS PRAHA 2021

Pokud nám to situace umožní, máme letos v plánu realizovat v loděnici tyto akce:

 • Jarní společná brigáda – ve hře je varianta individuálních prací - seznam bude zveřejněn.
 • Sobota 17.4.2021 - 39. Memoriál Dr. K. Popela - kanoistika a dračí lodě – zatím s otazníkem.
 • Sobota 7.8. 2021 – MČR v kanoistickém maratonu.
 • Náborový příměstský tábor pro děti – prozatím neupřesněno.
 • Středa 8.9.2021 - Praha 4 OPEN – kanoistika a dračí lodě.
 • Podzimní společná brigáda – prozatím neupřesněno.

Díky mimořádné dotaci na provoz v rámci anticovid programu od Národní sportovní agentury můžeme letos přistoupit k bezprecedentnímu a mimořádnému dobrovolnému snížení výše členských příspěvků, které můžete využít jako kompenzaci za to, že není umožněno využívat prostory loděnice v běžném  rozsahu.

Informace k placení příspěvků 2021

Držte se a brzy společně AHOJ!

V Kvasu, 1.3.2021

 

Petr Klíma

předseda

KVS PRAHA z.s.

 

 

KVS PF 2021

Všem členům a příznivcům KVS PRAHA přejeme pohodové Vánoce 🎄 a hlavně pevné zdraví a spoustu sportovního nadšení do sezóny 2021! ✨
Vnitřní prostory loděnice se otevřou až po Novém roce... 😷🍾🥂
 
Užijte si ve zdraví svátky v rodinném kruhu a přejeme vám / nám, abychom mohli co nejdříve otevřít a zase začít společně sportovat!
🙏💪🏃‍♂️🏋️🤸‍♀️🏆🛶

V pátek 18.12. opět zákaz využívání vnitřních sportovišť loděnice!

Bohužel od pátku 18.12.2020 dochází opět k vládnímu zákazu a tak jsme nuceni zrušit společné tréninky všech skupin na vnitřních sportovištích loděnice KVS PRAHA. To se týká i společné sauny... 
Situaci sledujeme a v případě zrušení zákazu nebo změny opatření nebo uvolnění nebo výjimky nebo něčeho dalšího, co by nám umožnilo zase vnitřní sportoviště společně využívat, vás budeme informovat!
 
Mrzí nás to, ale i tak venku sportujte nadále individuálně, ať jste fit a odolní !
 
Držte se a tužte se!
Sportu zdar!
 

Ve čtvrtek 3.12. budeme smět otevřít i vnitřní prostory loděnice!

Ahoj!
 
Zítra, tj. ve čtvrtek 3.12. budeme smět otevřít i vnitřní prostory loděnice KVS Praha!
Samozřejmě s omezením počtu dle aktuálních vládních nařízení.
Proto prosím dodržujte rozpis pro posilovnu a další vnitřní sportoviště.
Pro více informací kontaktujte přímo trenéry a zástupce vašich tréninkových skupin.
Odkaz na vládní nařízení: https://koronavirus.mzcr.cz/ 
 
Díky a sportu zdar! 

Podzimní informace členům KVS PRAHA - 18.11.2020

Ahoj všem členům KVS Praha!

Jménem správního výboru KVS PRAHA bych vás rád informoval o současné situaci v loděnici.

Bohužel stále platí restrikce v souvislosti s nouzovým stavem, který vyhlásila vláda ČR  a protože se v současnosti jedná o jeho prodloužení na další měsíc, vyhlídka toho, že bychom klub a vnitřní prostory loděnice mohli otevřít, nevypadá pro následující období bohužel reálně.

Zatím tedy platí všechna aktuální vládní nařízení: vnitřní prostory loděnice jsou uzavřeny (tj. klubovny, šatny, posilovna, sprchy, bazén i sauna), jsou zrušeny společné tréninky všech skupin (od mládeže po veterány) a vstup do loděnice je umožněn pouze za účelem individuálního sportování na venkovních sportovištích anebo pro procházku v přírodě, což je i činnost v rámci prací, které bychom společně dělali při podzimní klubové brigádě.

Následuje seznam činností, které jsou před zimou v klubu potřeba a tak můžete využít současného příznivého počasí a individuálně přiložit ruku k dílu a s dodržením všech nařízení (rozestupy – roušky – rukavice) něco v loděnici na čerstvém vzduchu udělat.

Od pátku 20.11.2020 do neděle 29.11.2020 bude na horní travnaté ploše přistaven kontejner na shrabané listí, což je hlavní úkol, který můžete individuálně realizovat a další činnost prosím koordinujte a k úkolům se hlaste u Martina Dvořáka.

V rámci individuální činnosti vás žádáme o dodržování aktuálních vládních nařízení v souvislosti s mimořádným opatřením proti šíření COVID-19.

Děkujeme všem členům za podporu, trpělivost a respektování současných mimořádných pravidel.

Přejeme vám pevné zdraví a těšíme se společné setkání, jak jen to bude možné!

 

Za Správní výbor AHOJ!

Petr Klíma

předseda

KVS PRAHA z.s.

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ v loděnici KVS PRAHA od 9.10. 2020!

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ od 9.10. 2020!

V návaznosti na aktuální vládní usnesení jsme nuceni uzavřít posilovnu, pádlovací bazén a saunu. Vstup do šaten je možný pouze s ochranou dýchacích cest.

Sportování venku do počtu 20 lidí.

Děkujeme za respektování.

Kompletní znění vládních nařízeni zde:

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/10/Usneseni-vlady-CR-ze-dne-8-10-2020-c-995-o-prijeti-krizoveho-opatreni-s-ucinnosti-od-9-do-11-rijna-2020.pdf

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/10/Usneseni-vlady-CR-ze-dne-8-10-2020-c-996-o-prijeti-krizoveho-opatreni-s-ucinnosti-od-12-do-25-rijna-2020-omezeni-hromadnych-akci-a-provozu.pdf

MČR na dlouhé tratě v KVS bude!

Mistrovství ČR na na dlouhé tratě 2020 se v KVS konat bude!

Praha – KVS 26.9. – 27.9. 2020

MČR na 5 km je poslední velkým domácím závodem v podivné „koronavirové“ sezóně. Pevně věříme, že i přes neustále se zhoršující epidemiologickou situaci odjedeme celý program a rozdělíme všechny připravené tituly, body do žebříčků SCM, SpS, Českého poháru mládeže a Českého poháru veteránů. Na dálku budeme držet palce našim nejlepším seniorům, kteří budou ve stejných dnech bojovat na jediném mezinárodním závodě v maďarském Szegedu.

Pořadatel KVS Praha se potýká s nepředvídatelnými problémy, které v Praze i v celé ČR způsobuje nutnost dodržování hygienických opatření proti COVID 19.

Řídíme se aktuálně platným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví podle §69 odst.1 písm. b) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 účinným ode dne 24.září 2020 od 0:00 hodin.

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#omezeni_hromadnych_akci

Včera na poslední chvíli jsme přišli z důvodů nařízené karantény o prostor v sousední loděnici Bohemians, se kterým jsme od počátku počítali jako s důležitým místem pro závodní depo.

Velmi rychle se podařilo zajistit náhradní adekvátní prostor v sousedním areálu Žlutých lázní.

Organizace příjezdů a parkování nedozná velkých změn.

Nicméně je velmi potřeba dbát přesných a aktuálních pokynů pořadatele nejen při příjezdu, ale i v průběhu celých závodů.

Finální rozpis a rozlosování závodu jsou k dispozici na stánkách Sportis.     

https://results.sportis.cz/cs/competitions/2055/

Závodí se podle platných Pravidel rychlostní kanoistiky

Jakékoliv dohlášky nejsou povoleny. Další změny v průběhu závodních dnů pouze dle pravidel 2020.

Běžnou rutinou je povinné odevzdávání podepsaných přihlášek před začátkem závodů viz. Pravidla

V návaznosti na epidemiologická opatření v souvislosti s COVID-19 je třeba, aby všichni účastníci (přihlášení závodníci, trenéři a doprovod) měli platné potvrzení o bezinfekčnosti. Vzorové formuláře pro dospělé i děti najdete v přílohách. Odpovědnost nese vysílací složka. Spolu s registračními průkazy a platnými potvrzeními o zdravotní způsobilosti je musí mít u sebe v průběhu závodů odpovědný vedoucí družstva a na vyžádání vedení závodu předložit ke kontrole. Na přihlášku, kterou je nutné odevzdat před začátkem závodů, bylo prohlášení o bezinfekčnosti doplněno. 

Prosím všechny vedoucí oddílů, aby zajistili a měli u sebe potvrzení o bezinfekčnosti trenérů a oficiálního doprovodu. 

Stejné potvrzení by měli odevzdat vrchnímu rozhodčímu i všichni nominovaní rozhodčí. 

Za bezinfekčnost pořadatelů zodpovídá KVS Praha.

Ještě jednou apeluji na Vaši kázeň a respektování všech pokynů pořadatele a věřím v klidný průběh závodů.

Děkuji    Zdeněk Krpata (předseda STK SRK ČSK)

Jakékoliv další informace:

Zdeněk Krpata (STK SRK ČSK) 739539483; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Petr Klíma (KVS Praha) 775220011; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kvasáček

Od září rozjíždíme loděniční program i pro ten nejmenší potěr - sportovní přípravu pro děti ve věku 3-6 let. Přijďte si to s námi zkusit každé úterý 🏋️🧘🤸‍♀️🏄‍♀️

 

Přihlášení

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1