Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

41. ročník Memoriálu Dr. Karla Popela 1.5.2023

Rozpis a výsledky závodu online:

https://results.sportis.cz/cs/competitions/2313/

POZOR!

V okolí naší loděnice probíhá NAJEDNOU řada rekonstrukcí vozovek, tramvajových pásů i cyklostezek a zároveň stavba nového mostu.

Z toho důvodu není možné parkovat na komunikaci před loděnicí, jelikož je zde vyhrazen jeden pruh pro náhradní autobusovou dopravu namísto tramvají.

Prosíme o dodržování  systému parkování, kdy v loděnici KVS budou parkovat pouze vleky.

Parkování automobilů se nám podařilo vyjednat na parkovišti sousedních Žlutých lázní. U vjezdu stačí oznámit heslo „KVS Praha“.

Vjezd na parkoviště Žlutých lázní bude pouze z ulice Jeremenkova z důvodu uzavírky Podolského nábřeží.

Toto parkování je vzdálené cca 200 metrů. Je hlídané a pro vás zdarma, ale má také svoji omezenou kapacitu.

 

Trať závodu:

Start na úrovni loděnice KVS PRAHA směrem k Barrandovskému mostu, otočka na pravou ruku okolo pravobřežního mostního pilíře.

Cíl mezi bójemi u loděnice KVS PRAHA. Jeden okruh měří 1800 metrů.

Předstartovní prostor je od linie startu po proudu k areálu Žlutých lázní. Upozornění pořadatele na provoz přívozu.

Po startu předešlé kategorie nástup následné kategorie „na vodu“, rozjetí a řazení ve startovním prostoru.

Startovní časy předpokládají dojetí předešlé kategorie do cíle.

Seřazení závodníků na startu pořadově podle startovních čísel nebude vyžadováno.

Rozpis a výsledky závodu online:

https://results.sportis.cz/cs/competitions/2313/

 Program Sportis 1.5.2023

MČR RAČICE – 28.7. – 31.8.2022: KVASÁCI ZNOVU VÍTĚZÍ!

Domácí vrchol sezony rychlostních kanoistů je úspěšně za námi a můžeme s potěšením konstatovat, že KVáSáci v bojích o národní tituly a medaile obstáli na výbornou. Naši závodnici potvrdili vzestupnou výkonnost a vesměs všichni účastníci letního soustředění dokázali prodat, co natrénovali.

Prim naši borci hráli především v kategorii žáků kanoistů. I přes tréninkový výpadek způsobený nemocí zvítězil v závodech singlkanoistů na 500 i 1000 m Oliver Král. V obou finálových jízdách ho doprovázeli Filip a Oskar Strangmüllerové, kteří navíc po velmi vydařeném výkonu zvítězili na deblkanoi na 500m. Jedinou disciplínou, ve které naši žáci na kanoích nevyhráli, byla čtyřkanoe. Ovšem i stříbro na C4 500m je velmi cenné. Pro Petra Pomazala, který jako mladší žák doplnil Olivera, Filipa a Oskara se navíc jedná o vůbec první medailový úspěch na této úrovni. Za přípravu a vyladění formy elitních mladých kanoistů patří dík kouči „Sébovi“ Meisnerovi. Pokud budou takto kluci pokračovat a samotný trénink a nesporný talent ještě podpoří celkově odpovědnějším přístupem, tak by nemuselo zůstat jen u úspěchů na ryze národní úrovni. Čas ukáže…

Medaile nám cinkly i na kajacích. Stříbro vybojoval v dramatickém souboji na MK1 500m bci C Mihály „Miši“ Leipniker a na K2 500m bci B-C Vincent Štědrý. Zatímco Miši byl spolufavoritem závodu a tuto nelehkou roli potvrdil, Vincent ziskem medaile naprosto předčil veškerá očekávání. V kategorii K4 500m junioři přidal bronz Vojta Beneš. Vojta si vedl velmi dobře mezi nejlepšími juniory i v kategoriích K1 500m a 1 000m, kde obsadil 7. a 6. místo. Obzvlášť na pětistovce Vojtovi nechybělo moc k umístěním na 5. a 6. místě, která by dávala dokonce naději na nominaci do národního týmu pro juniorské MS. O to více může mrzet drobný problém na samotném startu závodu, který Vojtu stál v cíli chybějící desetinky. Vojtovi a jeho trenérovi Patrikovi Kučerovi jednoznačně patří velké uznání za to, co v tréninku odvedli a na jakou úroveň se Vojta v našich podmínkách za relativně krátký čas vypracoval.

Byť naši další mladí závodnici a závodnice v kategorii žáků a benjamínků na medaile nedosáhli, tak se byli jako lvi. Pro většinu z nich šlo o vůbec první mistrovství republiky, všichni odvedli poctivé výkony na hranici svých aktuální možností a všichni bez výjimky potvrdili narůstající výkonnost. Velmi příjemné bylo zažít atmosféru v týmu, kdy se všichni naši svěřenci mezi sebou vzájemně povzbuzovali a hecovali a závody si včetně koupání a stanování užili.

Svou „ikstou republiku“ v Račicích naopak absolvovali naši veteráni a, jak bývá v posledních letech zvykem, vedli si velmi dobře. Medaile z Račic vezou Tomáš Mareš, Martin Holub, Tomáš Polívka a Honza Macháč, další pěkná umístění těsně pod stupni vítězů přidali Tonda Mráz a dvojice Václav Vatěra a Zbyněk Dvořák.

Všem našim závodníkům patří poděkování za skvělou reprezentaci klubu, trenérům za přípravu sportovců a realizačnímu týmu, který vedl Tomáš „Omáč“ Polívka za celkovou organizaci akce (doprava, stanování, péče o závodníky, catering,….).

Užijte si druhou půlku léta a sezona rozhodně nekončí!

Zapsal:

Honza „Olín“ Macháč

31. 7. 2022

Kompletní výsledky KVS borců zde:

 

Račice nám cinkaly!

Děkujeme všem za klubovou reprezentaci a gratulujeme medailistům na II. NZ RDS a ČP mládeže 2022 !
Kompletní výsledky našich borců najdete na webu: https://results.sportis.cz/cs/competitions/2255/
 
Raport šéftrenérky Lucky Radoňové zde:
 • absolutním králem Račic se stal Oliver Král na kánoi v kategorii žáci starší. Zvítězil ve všech singlových i deblových disciplínách. Na čtyřkanoi taktéž společně s bratry Strangmullerovými a nymburským Žirovnickým.
 • Strangmullerové - 3. místo na C2 žáci starší a ve všech C1 závodech finálová umístění
 • premiéru na C1 dorostenci si odbyl Petro Kutsyn a i když to nestačilo na postup tak ostudu sobě ani klubu neudělal.
 • 2 x velmi cenné 7. místo ve finále juniorů na kajaku obsadil Vojtěch Beneš, blýskl se navíc 5. místem na K2, kde spolu s parťákem Pavlem Kapounem z Kojetína porazili přední reprezentační posádky
 • V kategorii benjamínků na kajaku jsme zaznamenali velké pokroky od loňského roku. Držákem byl tradičně Mihály Leipniker, který si odváží stříbro a bronz z tratí 500 a 1000m. Raketou sezony je Jáchym Kotrč, kterého jsme loni získali draftem z atletiky po příměstském táboře v KVS. Jáchym již na Nymburské 500 všem favoritům vypálil rybník a zvítězil. V Račicích dopádloval pro bronz na 500m po velmi profesionálním výkonu v závěru trati.
 • Ostatní benjamínci se výborně rvali s tratí i soupeři a to na K1 i K2. Jmenovitě nás reprezentovali: Luka Leipniker, Šimon Lukeš, Tomáš Kolanda, Lukáš Kolanda, Matěj Rajdl, Ondřej Vávra, Vincent Karel Štědrý, David Macháč.
 • Pochvala patří i trenérům, kteří se všem pečlivě a obětavě věnují nejen v Račicích, ale především v klubu na trénincích. Canoe: Sebastian Maizner, Kajak: Patrik Kučera, Benjamínci: Martin Kolanda, Honza Klauda a Jan Macháč i Jiří Strangmuller.

Budějovice – Praha 2022 – Vždycky KVaS!

Legendární závod Budějovice – Praha ovládli závodníci z KVS, alespoň co se účasti týče - silnější oddíl mezi 38  startujícími posádkami byste letos nenalezli; a to byli na startu Dánové, Lotyši, Estonci, Němci, Rakušané…

Vítězství mezi padesátníky si odnesl Tomáš „doc. Masvo“  Mareš  v celkovém čase 12:57:09, čtvrtý celkově za Tomášem Pavlíkem, Martinem Kuciánem (oba USK) a lotyšským deblkajakem; za 14:12:36 si svoji premiéru odmakali mistr Čaj (Martin Kolanda) a pan Bobánek (Štěpán Jiras), v kategorii K2 na třetím místě, celkově 11.

Pavel „Stoupík“ Mráz získal titul „Jasný Budmen“ za třetí absolvovaný závod a do cíle dorazil na celkově 13. místě v čase 14:29:12.

A největší obdiv zaslouží Dalibor Oravec, který celou 165 km dlouhou anabázi zvládl na paddleboardu na 3. místě v čase 24:00:08 (to fakt nasere…).

Makáme dál!

zapsal Stoupík

Více zde: http://budejovicepraha.cz/

Velký holky KVS Praha si splnily velký sen!

Velký holky KVS Praha si splnily velký sen a zažily tu nádhernou atmosféru slavného festivalu Vogalonga pořádaného na záchranu Benátek.

V neděli  5.6.2022 to byl už 46.ročník, který je velkou oslavou výjimečnosti tohoto města. Festivalu se zúčastní více než 7000 veslujících a pádlujících na 1750 plavidlech z celého světa. Velký holky měly číslo 1667.

Startuje se ránou z děla od Náměstí sv.Marka. Různá plavidla na těsno kam se podíváš. Jede se po moři, laguně kolem Lida k ostrovu Burano, pak kanálem přes Murano a zase přes moře k vjezdu do Canal Grande a do cíle u Dóžecího paláce. Celkem 32 km. Holky předvedly úžasný výkon a odměnou jim byl potlesk diváků, kteří lemovali nábřeží a mosty a jejich volání „Bravo“.

Nedělnímu zážitku předcházely sobotní závody dračích lodí na 200m. Dračí holky a kormidelník Fany statečně bojovali s velkými vlnami od motorových lodí (už víme, proč se koná festival na záchranu Benátek).  Velký holky vyhrály a odměnou byly nejen medaile a trička, ale hlavně zapůjčení dračí lodi na nedělní festival.

Celý víkend nám přinesl úžasný a neopakovatelný zážitek.

zapsala kapitánka Olga Křivská

Z Chomutova vezeme cenné kovy!

Ahoj!

O uplynulém víkendu (11.-12.6.2022) se za účasti výpravy mladých sportovců a sportovkyň z KVS Praha uskutečnily na Kamencovém jezeře v Chomutově závody Českého poháru benjamínků v rychlostní kanoistice. V sobotu závodníci poměřili své síly na singlech a deblech na trati 500m, v neděli byla na programu sprinterská dvoustovka (200m). V konkurenci oddílů z celé ČR se mladé naděje z KVS Praha vůbec neztratily a celkem „vylovily“ z vod Kamencového jezera cenné kovy ve dvanácti disciplínách (1xzlato, 5xstříbro, 5xbronz).

Na pětistovce se nejvíce dařilo dvojici Davído Macháč – Jáchym Kotrč, kteří v kategorii K2 bci B ve své rozjížďce zvítězili. Druhá místa v sobotním programu obsadili Kuba Hájek s Áďou Macháčem na K2 bci D, Majda Drbohlavová v kategorii bky C a také Jáchym Kotrč s Lukýšem Kolandou na K2 bci C. Po stříbru z K2 vybojoval Jáchym bronz na K1 500m bci C a ze čtvrtého místa ho navíc „jistil“ právě Lukýš. Bronzovou medaili v kategorii K1 bci E získal Áďa Macháč s tím, že o lepší výsledek ho připravila technická závada na kormidle.

V neděli na dvoustovce po odstranění problému s kormidlem Áďa ve své kategorii K1 bci E již v těsném finiši dokázal zvítězit a druhé místo přidal s Kubou Hájkem v kategorii K2 200m bci D. Stříbro na dvoustovce vyjeli ještě Davído Macháč s Jáchymem Kotrčem na K2 bci B. Bronzové medaile na dvoustovkách získali Míša Kolanda s Jáchymem Kotrčem na K2 bci C, Kuba Hájek na K1 bci D a Jáchym Kotrč na K1 bci C (zde ho opět ze čtvrtého místa jistil Kolanda, tentokrát ovšem bratranec Míša).

Nejnáročnější program absolvovali bci a bky A, protože pro ně už platí systém rozjížděk a semifinále pro postup do finále A (jízda o tituly a medaile), B a případně C. Nejzajímavější z „kvasáckého“ pohledu byla kategorie K2 bci A, kde jsme měli hned trojí zastoupení. Naše posádky se nakonec o interní klubovou prestiž utkaly „na férovku“ ve finále C (detail viz výsledky na netu).

Celkově se závody vydařily a všichni naši borci a borkyně dali do svých jízd maximum možného a nikdo nic „nezabalil“. Na všech bylo vidět, že jim s každou závodní jízdou roste výkonnost. Nejvíce v tomto ohledu vynikala Amálka Vatěrová, která přechází k rychlosti z divoké vody. Amálka absolvovala na K1 bky A maximální počet jízd a postupně od svého slalomového pojetí jízdy (myšleno lehký záklon a ruce nízko, nikoliv potíže s udržením přímého směru) přecházela k razantnímu sprinterskému stylu. Posun byl vidět jednoznačně i výsledkově, kdy v sobotu již velmi dobrým výkonem obsadila 6. místo ve finále C, aby to o den později vytáhla na 5. místo ve finále B. No ještě pár závodů….

Poněkud záhadou zůstávají umístění jistého Cecila, který měl na závodišti a obzvláště v táboře KVS v neděli jednoznačně největší a nejhlučnější podporu…😊 (účastníci vědí).

Počasí se také vydařilo a mimo zápolení na trati byl čas také na vodní radovánky.

Celkové hodnocení:

Za trenérsko-bafuňářský tým výpravy ve složení Honza Olín Macháč, Martin Čaj Kolanda a Honza Tule Kolanda děkuji všem závodníkům za předvedené výkony a celkový přístup. Zároveň děkuji rodičům, kteří nám na místě různě vypomohli (maminka Majdy Kačka a rodiče Tomáš Hoňka), a mamince Kuby Hájka Šárce děkuji za výborné koláčky, nezbylo.

V pondělí 13.6. trénink benjamínků není. Závodníci a závodnice by si měli po náročném víkendu dobře odpočinout a od středy jedeme dál.

Zapsal: Olín.

KVS PRAHA pořádal závod světového poháru v kanoistickém maratonu!

KVS PRAHA pořádal o víkendu 28.-29.5.2022 závod světového poháru v maratonu ICF Canoe Marathon World Cup 2022 a závod světové série paddleboardingu ICF SUP World Series Race!

Bylo to náročné, ale zvládli jsem to. Díky všem členům za nasazení a pomoc při organizaci tohoto prestižního závodu! Děkujeme MČ Praha 4 za podporu!

Zároveň gratulujeme našim členům, kteří v barvách KVS PRAHA bojovali s pádlem v ruce a zejména těm, kteří se v Masters kategoriích umístili na medailových pozicích!

Kompletní výsledky a celou fotogalerii najdete na webu závodu:

https://www.praguecanoemarathon.cz/

Prázdninový kemp v loděnici KVS - srpen 2022

Nejlepší prázdniny pro vaše děti jsou u nás v loděnici KVS Praha!
A po prázdninách můžou se sportem pokračovat u nás v oddíle.
Kajaky, kanoe, dračí lodě, paddleboardy, míčové sporty, všeobecná příprava a hlavně zábava a parta kamarádů na čerstvém vzduch u vody :-)

40. Memoriál Dr. K. Popela 9.4.2022

Ahoj!

Díky za hojnou účast na 40. ročníku Memoriálu Dr. Karla Popela a doufám, že se vám u nás v loděnici KVS PRAHA líbilo.
Gratulujeme vítězům a medailistům a díky všem za předvedené výkony.

Už teď máme nápady na vylepšení organizace, které zrealizujeme už na podzim 7.9.2022 na KVS Praha 4 OPEN!

Dovoluji si vás pozvat na závod SP v kanoistickém maratonu, který budeme pořádat poslední víkend v květnu v Praze na Žlutých lázních.

Více na webu: https://www.praguecanoemarathon.cz/ 

Těšíme se na další setkání společné s pádlem v ruce.

Výsledky 40. Memoriálu Dr. Karla Popela - kanoistika

Výsledky Dračí POP-el - dračí lodě 9.4.2022

Přihlášení

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1