Klub vodních sportů Praha

Sportovní klub s více než 90 letou tradicí, který vychoval mnoho úspešných sportovců, olympioniků a osobností.

AKTUALITY

Zpráva výboru klubu za rok 2016

Ahoj všem členům KVS Praha! Děkujeme Vám, že máte svůj klub rádi a že nám pomáháte pracovat na tom, aby byl i nadále nejkrásnější loděnicí široko daleko. Je Vás hodně, kteří umí přiložit ruku k dílu.

Pro sportovní klub jsou nejdůležitější sportovní výsledky a počet sportovců. Zde máme, oproti slavné historii KVS, velké rezervy. Není to pouze odlivem nejlepších závodníků do sportovních center, jako je Dukla nebo USK. Základna mládeže v KVS se před pár lety značně snížila. Nyní se již druhým rokem opět zvyšuje a přicházejí i sportovní výsledky, které přestávají být ojedinělé. Velké poděkování tedy patří trenérům, kteří se celoročně věnují zejména mládeži. Pro další navyšování počtu mladých závodníků je důležitá mj. i prezentace KVS Praha na internetu a sociálních sítích; jsme rádi, že se můžeme pyšnit reprezentativními webovými stránkami a že jsou zejména mladší členi klubu velmi pružní v rámci komunikace na sociálních sítích. Další součástí práce na prezentaci KVS Praha bylo i uspořádání tří tradičních závodů – dvou kanoistických a jednoho pro dračí lodě; i tyto akce mají za cíl navýšit naši členskou základnu zejména o mladé závodníky a dostat se více do povědomí veřejnosti.

Jako výbor se snažíme vytvořit podmínky nejenom pro sportovní rozvoj, ale i pro všechny členy KVS i hosty, kteří do klubu přijdou sportovat, „venčit“ děti nebo jenom odpočívat. Velká část budov, zařízení i sítí byla více než 60 let stará. Což bylo možná romantické, ale dále neudržitelné. Po velkých rekonstrukcích a opravách loděnice po povodních v roce 2013 jsme i letos sehnali prostředky na další vylepšování stavu naší loděnice – např. na nový střešní plášť na provozní budově nebo na zlepšení stavu dámských šaten. Proběhla kompletní oprava horní klubovny, do venkovního schodiště byly zamontovány nové protiskluzové a čisticí schody, probíhá přestavba skladu lodí "D“.

Rádi bychom tímto poděkovali všem členům KVS Praha, kterým není lhostejný osud a stav loděnice a kteří nemají problém s tím přiložit občas ruku k dílu. Speciální poděkování patří Hance za to, že se v klubu stará o zeleň, samozřejmě Pedrovi s Jiřinou, bez nichž by tento klub nebyl takový, jaký je, a členům výboru, kteří se zdarma starají o chod loděnice a přesto vzorově platí členské příspěvky.

Za výbor Vám přejeme hezké a klidné svátky, které samozřejmě můžete (podle otevíracích hodin) prožít i v naší loděnici.

Za výbor KVS Martin Dvořák

Členové výboru KVS:

Martin Kolanda (Čaj), Petr Klíma, Petr Miklík, Tomáš Dostál (Bosambo), Jaroslav Durdis, Martin Dvořák, Lenka Součková, Pavel Mráz (Stoupík)

Nejdůležitější výsledky družstva rychlostní kanoistiky KVS Praha v sezóně 2016:

 1. 9. místo v celostátní soutěži Mistrovství ČR družstev mládeže
 2. Valentýna Beránková - 3. místo v Českém poháru v kategorii kajak - žačky
 3. Matyáš Bokoč – 6. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – dorostenci
 4. Filip Janda – 8. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – junioři
 5. Štěpán Záruba – 8. místo v Českém poháru v kategorii kajak – junioři
 6. Lenka Součková – Jana Ježová – 3. místo na SP v Račicích v disciplíně C2 500m
 7. Lenka Součková – Jana Ježová – 7. místo na ME Moskva v disciplíně C2 500m
 8. Filip Janda – J. Zalubil, J. Počta, A. Hrabal - 11. místo ME juniorů Plovdiv v disciplíně C4 500m

...a mnoho dalších titulů na Mistrovství České republiky na krátkých i dlouhých tratích.

Výsledky na Olympijských hrách – Rio de Janeiro:

 • Josef Dostál – 2. místo K1 1000m
 • Josef Dostál, Jan Štěrba, Daniel Havel, Lukáš Trefil – 3. místo K4 1000m
 • Filip Dvořák, Jaroslav Radoň – 7. místo C2 1000m

Za trenéry KVS Lenka Součková

Dračí lodě v KVS 2016 - Zpráva o činnosti a sportovních výsledcích KVS posádek dračích lodí v sezóně 2016 a plány do sezóny 2017

Sezóna 2016 byla pro KVS dračice i draky významným rokem! Pod hlavičkou KVS Praha se totiž posádkám dospělých i veteránských kategorií podařilo společně zvítězit v nejvyšší celostátní týmové soutěži "Národní pohár dračích lodí 2016".

Titul a vítězná trofej tak patří naší loděnici díky nasazení, odvaze, odhodlání, píli a výkonům členů všech posádek a díky mistrovskému managementu jejich představených! Těmi jsou: Olina Křivská za veteránky, Martina Čížková za ženy, Jirka Císler za veterány a Pavel Čigina Mráz za muže. V loděnici si tak dragonky a dragoni získali pevné a stabilní postavení a jsou nejaktivnější sportující skupinou. Zástupci KVS posádek se také úspěšně účastnili ME národů v Římě s medailovým ziskem a naši zástupci tvoří pilíře reprezentace ve všech kategoriích.

Do roku 2017 se chystáme TOP pozice na národní úrovni udržet, případně v jednotlivých kategoriích i vylepšit a mezinárodně reprezentovat KVS na klubovém ME ve francouzském Divonne les Bains.

V oblastech klubového života nepolevíme a připravujeme celorepublikový Dračí popel 2017 a s tím spojenou jarní brigádu a samozřejmě společné tréninky, soustředění a také společenské využití naší krásné loděnice, přičemž mezi nás rádi přivítáme další zájemce o dračí sport!

Děkujeme za zázemí klubu, které se neustále vylepšuje a těšíme se na další společnou sezónu s pádlem v ruce!

Za dračí lodě KVS Petr Klíma

Členské příspěvky

Připomínáme, že platba členských příspěvků je základní povinností člena klubu. Neradi bychom opakovali situaci z letošního roku, kdy jsme o zaplacení příspěvků některé členy téměř prosili až do prosince. Naším cílem je postupně se přibližovat sjednocení příspěvků pro všechny členy klubu. V roce 2017 dochází ke zjednodušení plateb. Z tohoto důvodu se ruší se platba 150,- Kč za člena jednoty a klubu a platba za pronájem klubové lodě. Ve stejné výši zůstávají platby za skřínky, krákorce a saunu. Stejné jako doposud zůstávají příspěvky mládeže, od ročníku narození 1999 včetně, tedy 3.000,- Kč, ale v rozložení plateb 1.600,- Kč za první pololetí a 1.400,- Kč za druhé pololetí. Zvyšují se platby příspěvků dospělých členů na stejnou hodnotu, jako u mládeže, tedy 3.000,- Kč ročně v jedné splátce. Zvyšují se platby příspěvků důchodců a matek na mateřské na 2.000,- Kč. Za důchodce považujeme členy do ročníku narození 1956.

Opět Vás všechny žádáme o včasné platby příspěvků. Je to nutné pro chod loděnice, která i díky členským příspěvkům zůstává jednou z nejkrásnějších, a také jednou z nejlépe opatrovaných nejen v ČR. Zde bychom chtěli poděkovat všem, kteří provádí platbu včas, zejména pak Berymu, který tradičně platí příspěvky jako první.

Žádáme vás o to, abyste své příspěvky hradili pouze bankovním převodem na účet u Raiffeisen Bank, číslo účtu 5835756001 / 5500, a to do konce I. čtvrtletí roku 2017. Jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel z vašeho rodného čísla. To uvádí pouze vaše datum narození a nám pomůže i k dalším statistickým úkonům. Částku si vypočítejte z následující tabulky. V letošním roce neměla většina členů s platbou tohoto ročního poplatku žádný větší problém. Ve skutečně výjimečných případech pak lze zaplatit příspěvky hotově u Pavla Mráze - Stoupíka. V případě nejasností ohledně výše vaší platby neváhejte prosím kontaktovat jakéhokoliv člena výboru KVS.

členský roční příspěvek 3.000,- Kč
roční příspěvek důchodců a matek na mateřské 2.000,- Kč
roční příspěvek mládeže (1.600,- za 1. a 1.400 za 2. 1⁄2 roku) 3.000,- Kč
pronájem krakorce 300,- Kč
pronájem šatní skříňky 300,- Kč / 150,- Kč
neodpracovaná hodina brigády (povinnost 10 hodin / rok) 50,- Kč
roční poplatek za používání sauny 1.000,- Kč

Důležité klubové akce pro rok 2016:

 • jarní brigády - 25. 3. a 1. 4. 2017 od 9:00
 • Memoriál Dr. Karla Popela a Dračí popel - 8. 4. 2017
 • Praha Open - 10. 9. 2017
 • podzimní brigády říjen a listopad vždy od 9:00

Brigády lze odpracovat i v individuálním termínu podle dispozic správce loděnice.

Otevírací doba loděnice:

 • pondělí 8,30 - 19,00 hodin
 • úterý 8,30 - 19,00 hodin
 • středa 8,30 - 21,00 hodin
 • čtvrtek 8,30 - 19,00 hodin
 • pátek 8,30 - 19,00 hodin
 • sobota 9,00 - 19,00 hodin
 • neděle 9,00 - 18,00 hodin (v zimní sezoně do 17,00 hodin)

KVS Praha přeje svým členům co nejpříjemnější prožití Vánočních svátků a hodně štěstí a zdraví po celý rok 2017.

NEJEN ŽÍTI, PLOUTI JE NUTNO!

Poslední video

Přihlášení

Rychlé zprávy

Partneři

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1