Zpráva výboru klubu za rok 2017

Ahoj všem členům KVS Praha,
výbor Klubu Vodních Sportů si vám dovoluje zaslat (tentokrát) Novoroční dopis.
Máme před sebou další rok klubu, který patří v historii české kanoistiky k těm nejstarším a nejúspěšnějším. Přinesl mnoho událostí - úspěchy i prohry na poli sportovním, veselé situace osobní i společenské, ale bohužel i události smutné. Nejprve se tedy prosím společně na chvíli zastavme a vzpomeňme na naše kamarády, kteří tu s námi byli dlouhé roky a kteří si již tento dopis nepřečtou. Rádi bychom za všechny vzpomněli zejména na tři jména, ke kterým není třeba komentářů: Jaroslav Bursík, Vilém Beránek, Zdeněk Popel.

Výbor KVS Praha si primárně stanovil dva hlavní úkoly: udržovat loděnici v chodu a zvelebovat ji a také připravovat podmínky pro sportovní výsledky klubu.

První úkol se díky přispění většiny členů daří plnit dobře. Už od vstupní brány je vidět, jak loděnice prokoukla a každého tak vítá příjemný a uklizený areál. Poděkování proto patří Vám všem, kteří jste se o loděnici průběžně starali a také těm, kteří přišli na jarní a podzimní klubovou brigádu. Zejména na té podzimní se podařilo udělat velký kus práce, po které přišly k chuti buřty opečené na perfektně zrekultivovaném ohništi; za ohniště patří dík Petru Slavíkovi a zejména hlavnímu grilmasterovi Tomáši Humhalovi (Humídkovi), kteří dlouhodobě spravují prostor okolo altánu.

Veliké poděkování patří i Hance Novákové, která se neúnavně stará nejenom o trávníky a květiny, ale i o úklid uvnitř budovy. Zároveň je potřeba poděkovat i Zbyňkovi Dvořákovi, který již po několikáté zajistil velkokapacitní kontejnery na listí a komunální odpad. Díky němu máme kromě jiného každé jaro pěkně umyté hřiště tlakovou vodou a navigaci zbavenou náletových dřevin. Děkujeme i Luďkovi Špacírovi za sprácovství sauny.

A největší poděkování patří tradičně Jiřině a Pedrovi, kteří neúnavně pomáhají klubu, aby byl takový, jaký je.

Pro klub jsou velmi důležité sportovní výsledky a počet sportovců. Zde stále máme oproti slavné historii KVS velké rezervy, a bohužel to není pouze odlivem nejlepších závodníků do sportovních center. Je tedy zapotřebí pozvednout náborové aktivity oddílu a neustále pracovat na propagaci a prezentaci KVS Praha směrem k veřejnosti a obyvatelům (zejména) Prahy 4.

Jednou ze součástí „marketingového“ fungování KVS Praha je naše prezentace na internetu a sociálních sítích. Jsme rádi, že se v tomto ohledu můžeme pyšnit reprezentativními webovými stránkami a že jsou zejména mladší členi klubu velmi pružní v rámci komunikace na sociálních sítích. KVS Praha o sobě na veřejnost dává vědět i uspořádáním tří tradičních závodů – dvou kanoistických a jednoho dračího, zpravidla za účasti kamer České televize.

Velké poděkování patří trenérskému týmu, který se celoročně věnuje sportovní přípravě dětí a mládeže. Partu našich trenérů bohužel opouští Lenka Součková, která míří za profesionální kariérou do Dukly, k čemuž jí gratulujeme a přejeme hodně úspěchů; zároveň děkujeme za dosavadní práci pro KVS a předpokládáme, že až se vysportuje, vrátí se k nám.

Zůstávají trenéři Magdalena Šrubařová (Majda) a Zbyněk Dvořák. Na začátku prosince se do týmu trenérů připojil i Alan Lohniský (Ben) – mj. bronzový medailista z MS v Duisburgu (1987) a účastník olympijského finále v Soulu (1988). Od prvních dnů velmi dobře zahájil tréninkovou přípravu družstva juniorů a to je příslib kvalitních výsledků do dalších let. V rámci tohoto oživení se v práci s dětmi a mládeží začali angažovat v rámci svých časových možností i asistenti z řad členů KVS - Tomáš Polívka a Martin Dvořák při plavecké přípravě, Jarda Durdis při běhu nebo Ondřej Beránek v posilovně.

Za výbor KVS Vám přeje klidný a úspěšný rok 2018 Martin Dvořák

Členové výboru KVS:

Martin Kolanda (Čaj), Petr Klíma, Petr Miklík, Tomáš Dostál (Bosambo), Jaroslav Durdis, Martin Dvořák, Lenka Součková, Pavel Mráz (Stoupík)

Nejdůležitější výsledky družstva rychlostní kanoistiky KVS Praha v sezóně 2017:

 1. 4. místo v celostátní soutěži Mistrovství ČR oddílů mládeže.
 2. Valentýna Beránková - 1. místo v Českém poháru v kategorii kajak - žačky.
 3. Filip Janda – 4. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – junioři.
 4. Štěpán Záruba – 5. místo v Českém poháru v kategorii kajak – junioři.
 5. Ondřej Hanák – 6. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – žáci
 6. Matyáš Bokoč – 6. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – dorostenci.
 7. Adam Kleňha – 7. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – žáci
 8. a mnoho dalších titulů na Mistrovství České republiky na krátkých i dlouhých tratích.

Výsledky našich odchovanců na MS Račice

 • Josef Dostál – 1. místo K1 500m, 3. místo K1 1000m.
 • Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba, Radek Šlouf – 3. místo K4 500m.
 • Lenka Součková, Jana Ježová – 9. místo C2 500m.
 • Filip Dvořák, Tomáš Janda – 16. místo C2 1000m

Samostatné připomenutí si zaslouží výkon našeho „juniorského“ (teprve 74 let!) závodníka Ladislava Köppla, který na konci července absolvoval závod Budějovice – Praha; 168 kilometrů rozdělených do tří etap zvládnou pouze silní a odolní jedinci. Láďa na krásném dřevěném kajaku Pointer hrdě hájil barvy KVS a ve své věkové kategorii dosáhl na krásné 3. místo, za což mu náleží nehynoucí čest a sláva!

Za trenéry KVS Lenka Součková

Dračí lodě v KVS 2017 - Zpráva o činnosti a sportovních výsledcích KVS posádek dračích lodí v sezóně 2017 a plány do sezóny 2018

Dračí lodě upevnily svou pozici v naší loděnici a posádky v barvách KVS Praha pravidelně pro náš klub bodují a sbírají medaile v naší nejvyšší soutěži Českém poháru dračích lodí v kategoriích open, ženy a mix a společně v klubové soutěži Národního poháru dračích lodí. Velký holky pod vedením kapitánky Oliny Křivské v kategorii veteránek medailově zazářily na klubovém ME ve Francii - gratulujeme! Naši draci kategorie Premier Open také posílili národní posádku ČR a reprezentovali na MS v Číně, kde se probojovali do TOP 5. Více najdete na webu a fb: www.dragonboat.cz

Sportovní příprava posádek probíhá na vodě několikrát týdně a manažérský tým pod vedením Pavla Mráze Čiginy nepodceňuje ani sociální aspekt dračího hnutí a přispívá tak významnou měrou k bohatému společenskému životu KVS s využitím fantastického zázemí naší krásné loděnice, zejména altánu a Humídova grilu s osobním přispěním samotného grilmastera!

Naše plány se v sezóně 2018 budou upínat opět k medailovým příčkám na národní úrovni s jasným mezinárodním vrcholem, kterým bude klubové MS v maďarském Szegedu. Jako organizátoři opět zahájíme dračí sezónu 14.4. tradičním závodem Dračí Popel společně se závodem v rámci kanoistického memoriálu Dr. Karla Popela.

Díky za práci našim dračím kapitánům a zveme všechny členy KVS na společné tréninky a akce s pádlem v ruce na jedné lodi a v jednom dresu KVS!

Za dračí lodě KVS Petr Klíma

Členské příspěvky

Připomínáme, že platba členských příspěvků je základní povinností člena klubu. Těm, kdo řádně zaplatili, děkujeme, že nám pomáhají s udržením chodu a úrovně loděnice. Jako každý rok jsou členové, kteří si s placením příspěvků dávají na čas a jsou i takoví, kteří hledají výmluvy, aby platit nemuseli vůbec. Pro nás, jako výbor, je to nepříjemné a jaksi pod úroveň. Žádáme tedy všechny členy o včasné platby příspěvků (jen připomínáme, že všichni členové výboru loděnice KVS Praha platí příspěvky bez jakýchkoliv úlev a včas!). Je to nutné pro chod loděnice, která i díky členským příspěvkům zůstává jednou z nejkrásnějších, a také jednou z nejlépe opatrovaných nejen v ČR.

Příspěvky hraďte pouze bankovním převodem na účet u Raiffeisen Bank, číslo účtu 583 575 60 01 / 5500, a to do konce I. čtvrtletí roku 2018. Jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel z vašeho rodného čísla. To uvádí pouze vaše datum narození a nám pomůže i k dalším statistickým úkonům. Částku si vypočítejte z následující tabulky. V letošním roce neměla většina členů s platbou tohoto ročního poplatku žádný větší problém.

Ve skutečně výjimečných případech lze zaplatit příspěvky hotově u Pavla Stoupíka Mráze.

V případě nejasností ohledně výše vaší platby neváhejte prosím kontaktovat jakéhokoliv člena výboru KVS.

členský roční příspěvek 3.000,- Kč
roční příspěvek důchodců (rok narození 1957 a starší) a matek na mateřské 2.000,- Kč
roční příspěvek mládeže (1.600,- za 1. a 1.400 za 2. ½ roku) 3.000,- Kč
pronájem krakorce 300,- Kč
pronájem šatní skříňky 300,- Kč  / 150,- Kč
neodpracovaná hodina brigády (povinnost 10 hodin / rok) 50,- Kč
roční poplatek za používání sauny 1.000,- Kč

Důležité klubové akce pro rok 2018:

P. č. akce termín
1. Jarní brigády 7. 4. 2018 od 9.00
2. Dračí lodě - Dračí popel 14. 4. 2018
3. Mistrovství ČR na 5 km, jako Memoriál Dr. Karla Popela 21. - 22. 4. 2018
4. Praha Open 9. 9. 2018
5. Podzimní brigády říjen a listopad vždy od 9.00

Brigády lze odpracovat i v individuálním termínu podle dispozic správce loděnice.

Otevírací doba loděnice:

 • pondělí 8,30 - 19,00 hodin
 • úterý 8,30 - 19,00 hodin
 • středa 8,30 - 21,00 hodin
 • čtvrtek 8,30 - 19,00 hodin
 • pátek 8,30 - 19,00 hodin
 • sobota 9,00 - 19,00 hodin
 • neděle 9,00 - 18,00 hodin (v zimní sezoně do 17,00 hodin)