Klub vodních sportů Praha

Sportovní klub s více než 90 letou tradicí, který vychoval mnoho úspešných sportovců, olympioniků a osobností.

AKTUALITY

Zpráva výboru klubu za rok 2017

Ahoj všem členům KVS Praha,
výbor Klubu Vodních Sportů si vám dovoluje zaslat (tentokrát) Novoroční dopis.
Máme před sebou další rok klubu, který patří v historii české kanoistiky k těm nejstarším a nejúspěšnějším. Přinesl mnoho událostí - úspěchy i prohry na poli sportovním, veselé situace osobní i společenské, ale bohužel i události smutné. Nejprve se tedy prosím společně na chvíli zastavme a vzpomeňme na naše kamarády, kteří tu s námi byli dlouhé roky a kteří si již tento dopis nepřečtou. Rádi bychom za všechny vzpomněli zejména na tři jména, ke kterým není třeba komentářů: Jaroslav Bursík, Vilém Beránek, Zdeněk Popel.

Výbor KVS Praha si primárně stanovil dva hlavní úkoly: udržovat loděnici v chodu a zvelebovat ji a také připravovat podmínky pro sportovní výsledky klubu.

První úkol se díky přispění většiny členů daří plnit dobře. Už od vstupní brány je vidět, jak loděnice prokoukla a každého tak vítá příjemný a uklizený areál. Poděkování proto patří Vám všem, kteří jste se o loděnici průběžně starali a také těm, kteří přišli na jarní a podzimní klubovou brigádu. Zejména na té podzimní se podařilo udělat velký kus práce, po které přišly k chuti buřty opečené na perfektně zrekultivovaném ohništi; za ohniště patří dík Petru Slavíkovi a zejména hlavnímu grilmasterovi Tomáši Humhalovi (Humídkovi), kteří dlouhodobě spravují prostor okolo altánu.

Veliké poděkování patří i Hance Novákové, která se neúnavně stará nejenom o trávníky a květiny, ale i o úklid uvnitř budovy. Zároveň je potřeba poděkovat i Zbyňkovi Dvořákovi, který již po několikáté zajistil velkokapacitní kontejnery na listí a komunální odpad. Díky němu máme kromě jiného každé jaro pěkně umyté hřiště tlakovou vodou a navigaci zbavenou náletových dřevin. Děkujeme i Luďkovi Špacírovi za sprácovství sauny.

A největší poděkování patří tradičně Jiřině a Pedrovi, kteří neúnavně pomáhají klubu, aby byl takový, jaký je.

Pro klub jsou velmi důležité sportovní výsledky a počet sportovců. Zde stále máme oproti slavné historii KVS velké rezervy, a bohužel to není pouze odlivem nejlepších závodníků do sportovních center. Je tedy zapotřebí pozvednout náborové aktivity oddílu a neustále pracovat na propagaci a prezentaci KVS Praha směrem k veřejnosti a obyvatelům (zejména) Prahy 4.

Jednou ze součástí „marketingového“ fungování KVS Praha je naše prezentace na internetu a sociálních sítích. Jsme rádi, že se v tomto ohledu můžeme pyšnit reprezentativními webovými stránkami a že jsou zejména mladší členi klubu velmi pružní v rámci komunikace na sociálních sítích. KVS Praha o sobě na veřejnost dává vědět i uspořádáním tří tradičních závodů – dvou kanoistických a jednoho dračího, zpravidla za účasti kamer České televize.

Velké poděkování patří trenérskému týmu, který se celoročně věnuje sportovní přípravě dětí a mládeže. Partu našich trenérů bohužel opouští Lenka Součková, která míří za profesionální kariérou do Dukly, k čemuž jí gratulujeme a přejeme hodně úspěchů; zároveň děkujeme za dosavadní práci pro KVS a předpokládáme, že až se vysportuje, vrátí se k nám.

Zůstávají trenéři Magdalena Šrubařová (Majda) a Zbyněk Dvořák. Na začátku prosince se do týmu trenérů připojil i Alan Lohniský (Ben) – mj. bronzový medailista z MS v Duisburgu (1987) a účastník olympijského finále v Soulu (1988). Od prvních dnů velmi dobře zahájil tréninkovou přípravu družstva juniorů a to je příslib kvalitních výsledků do dalších let. V rámci tohoto oživení se v práci s dětmi a mládeží začali angažovat v rámci svých časových možností i asistenti z řad členů KVS - Tomáš Polívka a Martin Dvořák při plavecké přípravě, Jarda Durdis při běhu nebo Ondřej Beránek v posilovně.

Za výbor KVS Vám přeje klidný a úspěšný rok 2018 Martin Dvořák

Členové výboru KVS:

Martin Kolanda (Čaj), Petr Klíma, Petr Miklík, Tomáš Dostál (Bosambo), Jaroslav Durdis, Martin Dvořák, Lenka Součková, Pavel Mráz (Stoupík)

Nejdůležitější výsledky družstva rychlostní kanoistiky KVS Praha v sezóně 2017:

 1. 4. místo v celostátní soutěži Mistrovství ČR oddílů mládeže.
 2. Valentýna Beránková - 1. místo v Českém poháru v kategorii kajak - žačky.
 3. Filip Janda – 4. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – junioři.
 4. Štěpán Záruba – 5. místo v Českém poháru v kategorii kajak – junioři.
 5. Ondřej Hanák – 6. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – žáci
 6. Matyáš Bokoč – 6. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – dorostenci.
 7. Adam Kleňha – 7. místo v Českém poháru v kategorii kanoe – žáci
 8. a mnoho dalších titulů na Mistrovství České republiky na krátkých i dlouhých tratích.

Výsledky našich odchovanců na MS Račice

 • Josef Dostál – 1. místo K1 500m, 3. místo K1 1000m.
 • Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba, Radek Šlouf – 3. místo K4 500m.
 • Lenka Součková, Jana Ježová – 9. místo C2 500m.
 • Filip Dvořák, Tomáš Janda – 16. místo C2 1000m

Samostatné připomenutí si zaslouží výkon našeho „juniorského“ (teprve 74 let!) závodníka Ladislava Köppla, který na konci července absolvoval závod Budějovice – Praha; 168 kilometrů rozdělených do tří etap zvládnou pouze silní a odolní jedinci. Láďa na krásném dřevěném kajaku Pointer hrdě hájil barvy KVS a ve své věkové kategorii dosáhl na krásné 3. místo, za což mu náleží nehynoucí čest a sláva!

Za trenéry KVS Lenka Součková

Dračí lodě v KVS 2017 - Zpráva o činnosti a sportovních výsledcích KVS posádek dračích lodí v sezóně 2017 a plány do sezóny 2018

Dračí lodě upevnily svou pozici v naší loděnici a posádky v barvách KVS Praha pravidelně pro náš klub bodují a sbírají medaile v naší nejvyšší soutěži Českém poháru dračích lodí v kategoriích open, ženy a mix a společně v klubové soutěži Národního poháru dračích lodí. Velký holky pod vedením kapitánky Oliny Křivské v kategorii veteránek medailově zazářily na klubovém ME ve Francii - gratulujeme! Naši draci kategorie Premier Open také posílili národní posádku ČR a reprezentovali na MS v Číně, kde se probojovali do TOP 5. Více najdete na webu a fb: www.dragonboat.cz

Sportovní příprava posádek probíhá na vodě několikrát týdně a manažérský tým pod vedením Pavla Mráze Čiginy nepodceňuje ani sociální aspekt dračího hnutí a přispívá tak významnou měrou k bohatému společenskému životu KVS s využitím fantastického zázemí naší krásné loděnice, zejména altánu a Humídova grilu s osobním přispěním samotného grilmastera!

Naše plány se v sezóně 2018 budou upínat opět k medailovým příčkám na národní úrovni s jasným mezinárodním vrcholem, kterým bude klubové MS v maďarském Szegedu. Jako organizátoři opět zahájíme dračí sezónu 14.4. tradičním závodem Dračí Popel společně se závodem v rámci kanoistického memoriálu Dr. Karla Popela.

Díky za práci našim dračím kapitánům a zveme všechny členy KVS na společné tréninky a akce s pádlem v ruce na jedné lodi a v jednom dresu KVS!

Za dračí lodě KVS Petr Klíma

Členské příspěvky

Připomínáme, že platba členských příspěvků je základní povinností člena klubu. Těm, kdo řádně zaplatili, děkujeme, že nám pomáhají s udržením chodu a úrovně loděnice. Jako každý rok jsou členové, kteří si s placením příspěvků dávají na čas a jsou i takoví, kteří hledají výmluvy, aby platit nemuseli vůbec. Pro nás, jako výbor, je to nepříjemné a jaksi pod úroveň. Žádáme tedy všechny členy o včasné platby příspěvků (jen připomínáme, že všichni členové výboru loděnice KVS Praha platí příspěvky bez jakýchkoliv úlev a včas!). Je to nutné pro chod loděnice, která i díky členským příspěvkům zůstává jednou z nejkrásnějších, a také jednou z nejlépe opatrovaných nejen v ČR.

Příspěvky hraďte pouze bankovním převodem na účet u Raiffeisen Bank, číslo účtu 583 575 60 01 / 5500, a to do konce I. čtvrtletí roku 2018. Jako variabilní symbol uveďte prvních šest čísel z vašeho rodného čísla. To uvádí pouze vaše datum narození a nám pomůže i k dalším statistickým úkonům. Částku si vypočítejte z následující tabulky. V letošním roce neměla většina členů s platbou tohoto ročního poplatku žádný větší problém.

Ve skutečně výjimečných případech lze zaplatit příspěvky hotově u Pavla Stoupíka Mráze.

V případě nejasností ohledně výše vaší platby neváhejte prosím kontaktovat jakéhokoliv člena výboru KVS.

členský roční příspěvek 3.000,- Kč
roční příspěvek důchodců (rok narození 1957 a starší) a matek na mateřské 2.000,- Kč
roční příspěvek mládeže (1.600,- za 1. a 1.400 za 2. ½ roku) 3.000,- Kč
pronájem krakorce 300,- Kč
pronájem šatní skříňky 300,- Kč  / 150,- Kč
neodpracovaná hodina brigády (povinnost 10 hodin / rok) 50,- Kč
roční poplatek za používání sauny 1.000,- Kč

Důležité klubové akce pro rok 2018:

P. č. akce termín
1. Jarní brigády 7. 4. 2018 od 9.00
2. Dračí lodě - Dračí popel 14. 4. 2018
3. Mistrovství ČR na 5 km, jako Memoriál Dr. Karla Popela 21. - 22. 4. 2018
4. Praha Open 9. 9. 2018
5. Podzimní brigády říjen a listopad vždy od 9.00

Brigády lze odpracovat i v individuálním termínu podle dispozic správce loděnice.

Otevírací doba loděnice:

 • pondělí 8,30 - 19,00 hodin
 • úterý 8,30 - 19,00 hodin
 • středa 8,30 - 21,00 hodin
 • čtvrtek 8,30 - 19,00 hodin
 • pátek 8,30 - 19,00 hodin
 • sobota 9,00 - 19,00 hodin
 • neděle 9,00 - 18,00 hodin (v zimní sezoně do 17,00 hodin)

Poslední video

Přihlášení

Rychlé zprávy

Partneři

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1